Kto som

30 BA 22.3.2015Som Anna Lacková, žijem v Bratislave, Slovenskej republike. Mám rada výzvy, možno aj preto už dlhé roky so mnou zdieľajú život anglickí bullterriéri. Môj súčasný pes Mimik – ťažký kardiak so zložitou minulosťou je ten najlepší učiteľ…

Čím viac sa človek stretáva s „problémovými“ psami, tým viac si uvedomuje, aký dôležitý je rešpekt a citlivý prístup ku psom a snaha o dosiahnutie dog welfare. Preto hľadám všetky možné spôsoby, ako pomôcť psom a ich majiteľom žiť spokojnejší a šťastnejší život.

Som veľmi šťastná, že som sa stretla s hersenwerkom, ďakujem Inge van Harte a Ive Paštovej, že mi umožnili stať sa v roku 2014 prvým inštruktorom hersenwerku mimo Holandska a Belgicka. Za prvé tri mesiace roku 2015 som na workshopoch Hersenwerk pre psov uviedla 150 ľudí a ich psov zo Slovenska a Moravy do zázračného lečivého sveta hersenwerku a neprestáva ma fascinovať intenzita a rýchlosť zmien u mnohých psov s problémovým správaním.

Situácia na Slovensku v porovnaní s Holandskom vyžaduje viac teórie a vysvetľovania správneho prístupu ku psom, preto moje úvodné workshopy trvajú dlhšie apsi cvičia menej. Následne absolventi kurzov získajú on-line podporu v uzavretej sekcii na našej stránke / www.hersenwerkprepsov.sk /.

V júni 2015 spúšťam sériu workshopov pre pokročilých – Hersenwerk Challenge, kde si psi prejdú náročnejšími hlavolamami, prostrediami a naučíme ich hrať vodný hersenwerk ako prípravu na letné horúčavy – a konečne budeme viac pracovať ako hovoriť.4 BN 31.1.2015

Vrámci projektu Hersenwerk pre útulky a dočasné opatery / – iniciatíva moravských absolventov workshopov – stránka facebook: Pro Tlapky / pomáham ako inštruktor a prispievam do finančnej zbierky aj výťažkom z predaja hlavolamov a hračiek vlastnej výroby.

Okrem hersenwerku pre psov sa intenzívne venujem týmto aktivitám :

so psami – nosework, treibball, dogwelfare a prevencia vzniku problémového správania
s ľuďmi – organizovanie vzdelávacích seminárov a školení o výcviku, výchove a živote psov / v súlade s dog welfare

naše motto je: „learn, train & play every day“ – a to nielen so psami…

Online podpora pre absolventov

Hersenwerk a online podpora pre absolventov workshopov ponúka unikátny a doplňujúci obsah